Kodi Verimli Yönetmek İçin En İyi Kodi Bakım Araçları

Kodi oynatıcınızı korumak Kodi bakım araçlarıyla hiç bu kadar kolay olmamıştı. Bu kodi eklentileri, Kodi’nizi verimli bir şekilde yönetir, böylece sizi çok fazla sorundan kurtarır. Tüm önbelleğinizi temizler, Kodi kitaplıklarını yönetir ve ayrıca kodi’nin çalışmamasına yardımcı olur.


Bu kılavuzda, Kodi yazılımı ile hayatınızı kolaylaştıracak en iyi 10 Kodi bakım aracını tartıştık.

Ağustos için En İyi Kodi Bakım Araçları

Bakım aracı Kodi’nizi verimli bir şekilde yönetecektir. İşte Kasım için en iyi 10 Kodi bakım aracının listesi:

 1. Taze başlangıç
 2. Destek olmak
 3. Merlin Sihirbazı
 4. Ares Sihirbazı
 5. Güvenlik Kalkanı
 6. cdART Yöneticisi
 7. Topluluk Portalı
 8. Kodi Portalı
 9. OpenVPN için VPN Yöneticisi
 10. Kodi için Günlük Görüntüleyici

1. Yeni Başlangıç

Yeni Başlatma bakım aracı Kodi Krypton, Kodi çalarınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanın en kolay yoludur. Atılması gereken tüm Kodi eklentilerine sahipseniz, bu sizin eklentinizdir. Her şeyi kaldıracak ve size yepyeni bir Kodi getirecek.

en iyi kodi bakım araçları

Kodi’de Yeni Başlangıç ​​Kurulumu

 1. Kodi’yi aç > Üst menüdeki Ayarlar simgesine tıklayın > Dosya Yöneticisi’ni seçin > Şimdi Kaynak Ekle’yi çift tıklayın.
 2. “Hiçbiri” seçeneğini tıkladıktan sonra buraya http://cypher-media.com/repo/ URL’sini yapıştırmanız gerekir > Tamam’ı seçin > Havuz adını yazın, yani Cyphers Lockers > Tamam’ı seçin.
 3. Kodi Ana Menüsüne dönün > Sonra Eklentiler > Box-ikon > Zip Dosyasından Yükle seçeneği.
 4. Cyphers Lockers’ı bulun ve seçin > Sonra Cypherslockers-1.0.2.zip tıklayın
 5. Depodan Yükle’yi seçin > Cyphers Dolapları > Program Eklentileri > Yeni Başlangıç ​​Seçin > Yükle’ye basın.

2. Yedekleme

Kodi kullanıcıları, Kodi’nin daha yeni bir sürümünü yüklediklerinde, yükledikleri her eklentinin de gideceğinden endişe ediyorlar. Kodi ihtiyacı fark etti ve eklentiler ve depolar dahil tüm Kodi verilerini kaydedecek bir bakım aracı Kodi Krypton eklentisi tanıttı.

Yedek Kodi Bakım Aracı

Kodi’ye Yedekleme Nasıl Yüklenir

 1. Kodi’yi aç > Sol taraftaki menüden Eklentiler’i seçin > Sol üst köşedeki Kutu şeklindeki simgeyi tıklayın.
 2. Depodan Yükle seçeneğini belirleyin > Ardından Eklenti Deposunu bulup tıklayın.
 3. Program Eklentilerini Seçin > Ardından, uzun eklentiler listesinden Yedekle’yi tıklayın > Yüklemek.
 4. Yedekleme Kodi eklentisini aç > Yedekle’yi tıklayın.

3. Merlin Sihirbazı

Merlin Sihirbazı, video arabelleğini iyileştirmek için önbelleği temizlemenize yardımcı olan başka bir bakım aracı Kodi Krypton. Zaman geçtikçe, Kodi oyuncusu durgunlaşır ve Kodi arabelleğe alma sorunlarıyla yüzleşmenizin nedeni budur.

Merlin Sihirbazı Kodi Bakım Aracı

Merlin Sihirbazı, video akışınızı hızlandırmak ve uzun eğlence saatlerinin tadını çıkarmak için mükemmel bir bakım aracıdır. Merlin Sihirbazı için eksiksiz kurulum kılavuzunu görüntüleyin. Xunity Bakım Aracına alternatif olarak düşünülebilir. Ayrıca gereksiz paketleri temizleyen Kodi bakım aracı temizleme paketleri vardır.

4. Ares Sihirbazı (Çalışmıyor)

Ares Sihirbazı, eklentilerden kodi depolarına, Kodi Yapılarına ve Kodi Kaplamalarına kadar her şeye sahiptir. Ayrıca Kodi kullanıcılarının önbelleği temizlemelerine, paketleri silmelerine ve küçük resimleri silmelerine olanak tanıyan bir bakım bölümüne sahiptir. Özellikleri burada bitmiyor, Kodi’nizi daha da analiz ediyor ve Kodi arabelleğe almayı durdurmanıza izin veren belirli bir ayar öneriyor.

Ares Sihirbazı Kodi Bakım Aracı

Ares Sihirbazı için kurulum kılavuzunu görüntüleyin. Ares Sihirbazı’nı yükledikten sonra Ares Sihirbazı’nı açın > Bakım sekmesine gidin ve önbelleği silin. Önerilen ayarları takip etmek için Ares Sihirbazı’nı açın > Tweaks seçeneğine git > Süreci takip et.

5. Güvenlik Kalkanı

Güvenlik Kalkanı, sisteminizi virüs ve hatalara karşı tarayan bir bakım aracı eklentisidir. Özelliklerinden biri, şu anda hangi deponun eklentileri yükleyemediğini gösterir. Hangi havuzu yüklemeniz ve hangisinden kaçınmanız gerektiği konusunda güncel kalabilirsiniz.

Güvenlik Kalkanı Kodi Bakım Aracı

Güvenlik Kalkanı Noobs ve Nerds Deposu’nda bulunabilir, Noobs ve Nerds için kurulum kılavuzunu görüntüleyin. Depoyu yükledikten sonra şu adrese gidin: Program Eklentileri > seçmek Güvenlik Kalkanı > Basın Yüklemek.

6. cdART Yöneticisi

Büyük bir müzik hayranıysanız, sizin için mükemmel bir eklentidir. cdART Manager müzik kitaplığınızı yönetmenizi ve müzik zevkinize göre sıralamanızı sağlar. Kodi kullanıcılarının çok fazla müzikle akan müzik kütüphanesi varsa, cdART Manager bunu sizin için yönetir.

cdart Yöneticisi Kodi Bakım aracı

Kodi CDART Manager Kurulumu

 1. CdART Manager Eklenti Dosyasını İndir > Sisteminizden tasarruf edin.
 2. Kodi’yi aç > Eklentileri Seçin > Sonra Kutu simgesi > Zip Dosyasından Yükle.
 3. 1. Adımda indirdiğiniz eklenti dosyasını yükleyin veya gezinin.
 4. cdART Manager yüklendi.

7. Topluluk Portalı

Topluluk Portalı Kodi Krypton en yeni eklentiler hakkında bilgi sağladığı için bilgilendirici bir bakım aracıdır. Ayrıca, Kodi kullanıcılarını indirme sayısı ile birlikte popüler eklentiler hakkında daha fazla eğitir.

Topluluk Portalı Kodi Bakım Aracı

Noobs ve Nerds deposu için kurulum kılavuzuna bakın. Noobs ve Nerds’i yükledikten sonra, depo > Adresine git Program Eklentileri > seçmek Topluluk Portalı listeden > hit Yüklemek.

8. Kodi Portalı

Kodi Portal, aynı zamanda açık önbellekle birlikte birçok popüler eklentiyi yükleyebileceğiniz bir Program eklentisidir. Kodi Sihirbazı ve Kodi uzantılarını beğeninize göre alabileceğiniz bir Kodi Sihirbazı gibidir. Farklı en iyi kodi sihirbazlarına göz atın.

Kodi Portal Bakım Aracı

Ares Project deposu için kurulum kılavuzunu inceleyin. Ares Projesi’ni kurduktan sonra şu adrese gidin: Program Eklentileri > seçmek Kodi Portalı > hit Yüklemek.

9. OpenVPN için VPN Yöneticisi

OpenVPN için VPN Yöneticisi bir Kodi VPN yardımıyla çevrimiçi gizliliğinizi korur. Bu bakım aracı Kodi Krypton ile Kodi’deki çevrimiçi etkinliğinizi gizleyecek bir VPN ile bağlanabileceksiniz. OpenVPN için VPN Yöneticisi kurulum kılavuzunu görüntüleyin.

Ayrıca, Canlı IPTV eklentileri coğrafi olarak sınırlandırılmıştır. Bu, kısıtlamaları aşmak ve dünyanın her yerinden kanal akışı yapabilmek için bir VPN’e ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. OpenVPN için VPN Manager ile Kodi’yi kullanma özgürlüğüne sahip olabilirsiniz.

10. Kodi için Günlük Görüntüleyicisi

Bu bakım aracı Kodi, günlükleri görüntülemenizi sağlar. Kodi kullanıcılarının eklentileri veya depoları kurarken Hata Kontrol Günlüğü ile karşılaşmaları öyle oldu. Bu eklenti, ne tür bir hatayla karşılaştığınızı veya hangi dosyaların eksik olduğunu size bildirir..

Kodi Bakım Aracı için Günlük Görüntüleyici

Kod Viewer’de Log Viewer Kurulumu

Başlatmak Kodi > seçmek Eklenti Menü > Tıklamak Paket yükleyici üstte simge.

Seç Depodan Yükle > bulmak Kodi eklentileri deposu listeden.

Adresine git Program Eklentileri > Ara ve seç Günlük Görüntüleyici Kodi’de > hit Yüklemek.

11. Xunity Bakım Aracı

Xunity bakım aracı bir zamanlar büyük bir hit eklentiydi, ancak ömrünü uzatamadı ve ince havada kayboldu. Xunity Bakım aracı, önbelleği temizlemekten kitaplığınızı yönetmeye kadar her şeyi yapar. Kodi oynatıcısına indirilebilecek kendi havuzu vardı.

Xunity bakım aracı, geliştiricileri tarafından kapatılana kadar tam bir bakım aracıydı. Ancak, o zamandan beri sadece birkaç eklenti özellik kümesini karşılayabildi.

Sarma

Kodi bakım araçları Kodi’yi her açıdan basitleştirir. Kodi kullanıcılarının eklentilerini, kitaplıklarını yönetmelerine ve Kodi’niz tarafından tüketilen tüm gereksiz dosyaları temizlemelerine yardımcı olur. Kılavuzumuzla Kodi oynatıcınızı en iyi 11 bakım aracı eklentisiyle bağlayabilirsiniz.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map